• Zapisy do świetlicy szkolnej 2022/2023

          • INFORMACJA O ZAPISACH UCZNIÓW DO ŚWIETLICY

            SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. POMNIK ZWYCIĘSTWA 1920 ROKU

            W MARKACH W ROKU SZKOLNYM  2022/2023

            W terminie od 20 maja do 15 czerwca 2022 roku przyjmowane będą
            WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ WRAZ Z UPOWAŻNIENIAMI DO ODBIORU,

            w których na początku należy wpisać dane rodziców lub prawnych opiekunów, a w dalszej kolejności inne osoby upoważnione do odbioru.
            Listy dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej ogłoszone będą 23 czerwca 2022 roku.

            Poniżej wzory dokumentów

            karta_swietlicowa_SP3.pdf

            zgoda_na_odbior_dziecka(1).pdf

          • Święto Szkoły - pokaz talentów

          • Jak co roku 10 maja spotkaliśmy się na uroczystości zorganizowanej z okazji Święta Szkoły. Celem tegorocznych występów było przekazanie uczniom krótkiej historii szkoły, zwłaszcza dotyczącej jej powstania i nadania nazwy: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach.

            Uczniowie próbowali dociec, jakie wartości powinna reprezentować współczesna szkoła. Pojawiły się takie hasła jak: wolność, niepodległość, język ojczysty, dobroć, tolerancja, pomoc, dbałość o naszą planetę, możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań.

            Na dzisiejszej uroczystości uczniowie zaprezentowali właśnie swoje umiejętności i talenty. Zaproszeni goście mogli podziwiać popisy sportowe uczniów takie, jak: judo, akrobatyka, siatkówka. Liczną grupę stanowili także uczniowie o talentach artystycznych: muzycznych, wokalnych, tanecznych, recytatorskich, plastycznych. Uczeń klasy piątej pokazał swoje rękodzieła wykonane szydełkiem. Najmłodsi wystąpili w roli eko-modeli i eko-modelek, reprezentując stroje z materiałów podlegających recyklingowi. Uczniowie spisali się na medal! Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju pasji i talentów.

            Dorota Mondrzycka

          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Czas na smoothie"

          • Laureatami konkursu "Czas na smoothie" zostali:

            KLASY I-III

            I miejsce: Tomasz Zawadzki 1a

            II miejsce: Ignacy Miller 2c

            III miejsce: Szymon Ogiński 3c

            WYRÓŻNIENIA

            Piotr Gawrychowski 1a

            Mikołaj Gawrychowski 3a

            Natalia Ogonowska 1c

             

            KLASY IV-VIII

            I miejsce: Joanna Zawadzka 7d

            II miejsce: Daniel Rysztak 5a

            Kuba Rysztak 5a

            III miejsce: Justyna Pietrzak 6b

            WYRÓŻNIENIA

            Aleksander Skibiński 5a

            Patryk Stępień 5d

            Karol Wójcik 5d

            Wiktor Wójcik 5d

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Zwycięzcy otrzymają nagrody, zaś wszyscy uczestnicy punkty w programie profilaktyczno-wychowawczym Szkoły.

             

            Zespół ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia

          • Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Albion

          • W środę, 27 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Albion. Wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Wołominie i tam otrzymali zasłużone dyplomy i upominki z rąk wicestarosty, Piotra Borczyńskiego. Nasza uczennica Emilia Konopka z kl. 8a pokonała 850 uczestników startujących z całego województwa mazowieckiego i zdobyła wysokie 11 miejsce. Emilko, serdeczne gratulacje!

            Joanna Michalska

          • Talenty mamy i je objawiamy...

          • Uczniowie klasy II b niejednokrotnie wykazywali się ciekawością poznawczą świata, ujawniali drzemiące talenty. W działaniu przekonywali się, co ich tak naprawdę cieszy, fascynuje, co chcieliby zgłębić. Ostatnią aktywnością było kreowanie swojego wynalazku.

            Przygotowując się do działania dzieci wyszły od analizy dokonań I. Łukasiewicza - polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcy lampy naftowej (ur. 1822-  zm. 1882 r. ).  Badały  budowę lampy naftowej, by skupić się na roli określonych elementów jego wynalazku. Wykonały doświadczenie dotyczące roli tlenu w spalaniu, regulowaniu natężenia płomienia.  Kolejnym krokiem były rozmowy o  swoich potrzebach udoskonalenia rzeczywistości. Potrzeba matką wynalazku, zatem pojawiły się pomysły, które uczniowie uzewnętrznili w skrupulatnie naszkicowanych i opisanych   projektach.  W końcu nadszedł moment budowania modelu swojego wynalazku.

            I tak jednego dnia nasza sala stała się fabryką wynalazków, niczym na wzór laboratorium  Thomasa Alvy Edisona w Menlo Park (amerykańskiego przedsiębiorcy, wynalazcy  ur. 1847r. - zm. 1931r.).  Oto twórcy z klasy 2b i ich dzieła:

            Staś B.- Automatyczny budzik (z udziałem przyjaciela, psa); Zuzia i Agata- Plecako-helikopter  transportujący do szkoły, odciążający plecy; Karina- Chustepodaktor- podajnik chusteczek; Kalina- przyciągacz metalowych przedmiotów; Julia- Metbus, chwytacz metalowych rzeczy; Mateusz- Mały samolot 8264 przenoszący np. talerze po obiedzie, plecak do szkoły; Kevin- Pomagaczorobot; Krzyś- Odrabiacz lekcji; Oliwier S.- Robo-człowiek pomagający w odrabianiu lekcji; Damian- Autoodkurzacz;  Staś J.- Robot sprzątacz; Antosia- obot sprzątający Sprzątalski; Magda- Świecący młyn; Asia- robot Pomagier ortograficzny; Ada- mandolina; Ola- przenośna frajda Piłkarzyki; Oliwier W.- komputer pomagacz w lekcjach; Jan S.- projekt portalu do teleportacji, pozwalającej zaoszczędzić czas; Ryszard- wielofunkcyjny Fazłocz, czyli zegarek ze sztuczną inteligencją.

            Być może któryś z projektów uczniów klasy 2 b zostanie udoskonalony i opatentowany. Tego im życzę. Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć dokumentujących pracę.

            Wychowawczyni
            Kornella Sysiak

          • Opowieści o tym, co w życiu ważne

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to dobra okazja, żeby zwrócić uwagę uczniów na bogactwo wartościowej literatury dziecięcej. 27 kwietnia spotkaliśmy się z autorem książki „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, panem Markiem Michalakiem, cenionym pedagogiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka i przewodniczącym Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Pan Marek Michalak poprowadził spotkanie w formie konwersacji. Opowiadał o swojej pracy, o sławnych ludziach, którym przyznano Order Uśmiechu oraz o wartościach, które uznajemy za ważne. Przede wszystkim jednak Autora interesowało, co nasi uczniowie mają do powiedzenia i na jakie tematy oni by chcieli rozmawiać, a były one przeróżne. Pytaniom nie było końca, a ponadto po spotkaniu Autor chętnie rozdawał autografy w książkach oraz pozował do zdjęć. Zainspirowani uczniowie zadeklarowali chęć przeczytania „Opowieści o tym, co w życiu ważne” i refleksji nad wartościami, którymi powinniśmy się w życiu kierować.

            Małgorzata Małkiewicz

          • Wyniki szkolnego konkursu na najładniejszy ogródek klasowy

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi - największe ekologiczne święto świata. W naszej szkole ogłosiliśmy konkurs na najładniejszy i najbardziej zielony ogródek klasowy. Wychowawcy z klasami zorganizowali takie ogródki na parapetach w salach lekcyjnych. W ogródkach znalazły się wszelkiego rodzaju rośliny, były to m. in. warzywa, zioła, kwiaty. Wybór ogródków do nagrody był bardzo trudny, ponieważ wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały piękne, niepowtarzalne i bardzo kolorowe kompozycje. Poniżej prezentujemy zdjęcia nagrodzonych ogródków.

            I miejsce - klasa 4c z p. Michałem Mianowskim

            II miejsce - klasa 1a z p. Iwoną Szczygielską i klasa 1d z p. Darią Chartowską

            III miejsce - klasa 2b z p. Kornellą Sysiak

            Nagrodzone klasy otrzymają dyplomy.

            Paulina Palesa