• Jasełka

• Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy w naszej szkole ponownie 21 i 22 grudnia br. za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne - Jasełka. Uroczyste spotkanie 21 grudnia uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Agnieszka Lużyńska - Przewodnicząca Rady Miasta, p. Agnieszka Czajkowski - Przewodnicząca Rady Rodziców. Niezmiernie miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów.

Występy w wykonaniu młodych artystów przygotowanych przez s. Joannę Dąbrowską i p. Elżbietę Goławską wprawiły wszystkich uczestników w prawdziwie świąteczny nastrój. Były doskonałym czasem refleksji i zadumy

Życzymy wszystkim ciepłych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

"Niech się Niebo  z Ziemią zjednoczy,

niech z bratem połączy się brat,

niech nam serca blask nocy otoczy...

Bóg narodzić chce się w nas..."

Krystyna Bartos

• Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W dniu 13.12.2023 odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Wśród uczestników zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej Sióstr Rodziny Maryi.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii  I-III

I miejsce Helena Hejger z kl.III SP nr 3

II miejsce Karolina Dromlewska kl III  ze Szkoły Sióstr Rodziny Maryi

III miejsce Urszula Rodak kl. II SP 3

wyróżnienia:

Lila Rodak kl. II SP3

Karol Jadacki kl. III

Alona Wasilewska kl. III

W kategorii IV-VIII

I miejsce Sandra Furman kl. V SP 3

II miejsce Maja Tomala kl.VII SP3

III miejsce  Ada Chylińska kl. V Szkoła Sióstr Rodziny Maryi

wyróżnienia:

Liliana Komosa kl IV SP3

Roksana Orzoł kl.V SP3

Łucja Hermann kl.VII SP3

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie wokalnym.

Występy dzieci wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Składamy również serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc w sfinansowaniu nagród dla laureatów i osób wyróżnionych.

Zdjęcia oraz filmy wykonał Przemysław Polakowski z wykorzystaniem sprzętu z Laboratorium Przyszłości.

Koordynatorami Konkursu byli nauczyciele świetlicy:

Agnieszka Kowalik

Joanna Ekielska